20 vite të dashuruar, Francesco Totti dhe Ilary Blasi ndahen

Pas 20 vitesh dashuri dhe gati 17 vite martesë dhe 3 fëmijëve së bashku, Ilary Blasi dhe Francesco Totti janë një hap larg lamtumirës. Sipas Corriere della Sera ata tashmë po jetojnë të ndarë në shtëpi, në vilën e tyre në Romë. Prej shumë vitesh ata përfaqësojnë një nga çiftet e pandashëm të botës së spektaklit dhe duket e pabesueshme, por Blasi dhe Totti nuk duhen më si më parë!

Ka qenë Dagospia që ka dhënë lajmin për bombardimin dje pasdite dhe më pas shumë media dhe njerëz online kanë vënë në dukje se muajt e fundit kishte shenja krize mes tyre: për shembull, Ilary nuk ishte e pranishëm në festën e 45-vjetorit të Tottit. Edhe në profilet përkatëse sociale jeta në çift ishte zhdukur gradualisht.

Sipas Corriere della Sera, mungojnë vetëm dokumentet ligjore për të zyrtarizuar ndarjen. Arsyeja e ndarjes?

“Ilary ka pasur një flirt me një koleg televiziv. Kur Françesko e mori vesh, sigurisht që nuk do t’i kishte pëlqyer. Por nuk mbaron me kaq. Thuhet gjithashtu se futbollisti ka rënë në dashuri me një tjetër, me të cilin mendohet ka pasur një lidhje prej disa kohësh dhe është shumë i dashuruar”, shkruan gazeta Corriere della Sera.

Po ashtu flitet për një sherr mes të dyve më 5 shkurt, gjatë një udhëtimi familjar në Castel Gandolfo.

Për italianët është shumë e çuditshme të mendosh se ka mbaruar me të vërtetë mes Tottit dhe Blas, sepse për gjithë këto vite ata kanë qenë kaq të afërt dhe kaq të dashuruar me njëri-tjetrin.

Mbyllja formale e marrëdhënies mes yllit të Romës dhe shoegirl-it u bë me një deklaratë publike, ku kapiteni legjendar i Romës tha se ishte e dhimbshme, por e pashmangshme.

Ndërsa Ilari, në njoftimin e saj kërkoi që të evitohen spekulimet dhe të respektohet privatësia e familjes.