2 të vrarë në përleshjet e grupeve myslimane dhe hindu në Indi

Policia hapi zjarr për të ndalur dhunën mes grupeve hindu dhe myslimanë në Indi, por nuk është e qartë nëse dy viktimat u vranë nga policia apo nga rebelët.

Një zyrtar i lartë i policisë tha se të paktën 14 zyrtarë të policisë u plagosën.

Vendi u vendos në shtetrrethimi dhe shërbimet e internetit u pezulluan me justifikimin për të ndaluar përshkallëzimin e trazirave.

Në veri të shtetit Uttar Pradesh, policia tha se kishte arrestuar 230 rebelë të dyshuar pasi trazirat u përhapën në disa qytete pas lutjeve të së premtes.