10 destinacionet më të mira për të festuar Krishtlindjet

Ndërkohë që sigurisht ka shumë përfitime për të qëndruar në shtëpi për pushime, si për shembull të shikoni filmat tuaj të preferuar të Krishtlindjeve me pizhame, duke dekoruar pemën tuaj dhe të gjitha traditat e tjera interesante, nuk ka të krahasuar me udhëtimet.

Përveç ndryshimit të gjërave, udhëtimi në vende të ndryshme gjatë Krishtlindjeve ju lejon të shihni se si kultura të ndryshme i festojnë festat. Nëse jeni duke kërkuar pak kohë në një plazh tropikal pasi keni jetuar me pallton tuaj dimërore për muaj të tërë ose dëshironi të përjetoni një ski shtesë festive në alpet zvicerane me tregjet e Krishtlindjeve për të kaluar mbrëmjen, ka një pushim Krishtlindjesh për të gjitha llojet e familjeve.

Sa i përket çmimit, largimi për pushime ka shumë të ngjarë të kushtojë më shumë se javët e tjera pasi është një nga periudhat më të ngarkuara të vitit për të udhëtuar, por Amy Metzger, Këshilltare e Udhëtimeve Luksoze me Travel Edge, mendon se ia vlejnë shpenzimet shtesë.

Në përpjekje për t’ju ndihmuar të gjeni destinacionin e përsosur për udhëtimin tuaj të Krishtlindjeve 2023, New York Post ka hartuar listën duke u konsultuar me disa ekspertë të udhëtimit teksa ka marrë parasysh rekomandimet e tyre kryesore.

-Scotland (Highlands & Edinburgh)
-Australia (Sydney)
-Czech Republic (Prague)
-Finland (Lapland)
-Austria (The Alps & Vienna)
-St. Barts
-United States (New York City)
-Switzerland (Zurich)
-Anguilla
-Germany (Munich)